/* clarity */ سیستم آبیاری هوشمند | آبیاری قطره ای هوشمند ارسباران

سیستم آبیاری هوشمند

مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

یک سیستم آبیاری هوشمند به عملکرد آبیاری بدون نیاز به دخالت و مراقبت انسان و یا به حداقل رساندن آن می‌باشد. تمام سیستم‌های آبیاری می‌توانند به کمک تجهیزات و فناوری‌های کامپیوتری و مکانیکی هوشمندسازی شوند.

سیستم آبیاری هوشمند همواره در جهان امروز به سبب سادگی در آبیاری، بازدهی بالای آبیاری، عدم نیاز به نیروی انسانی و از همه مهم‌تر صرفه جویی در آب، هزینه و زمان مورد توجه بسیاری واقع شده است.

نقشه سیستم آبیاری هوشمند
سادگی

در سیستم آبیاری هوشمند شما مجبور به جابجایی شلنگ در منزل نیستید و یا نگرانی برای کمبود آبیاری یا آبیاری بیش حد در باغ یا گلخانه و البته نگرانی از آبیاری در زمان عدم حضور در ویلا و منزل ندارید.

بازدهی

شیوه مناسب آبیاری، زمان مناسب و به میزان کافی مورد نیاز گیاهان از علت‌های مهم بالا رفتن بازدهی رشد گیاهان و جلوگیری از برخی بیماری‌های قارچی مانند گموز، نماتد و غیره در گیاهان می‌شود.

بازدهی آبیاری
کنترلر آبیاری هوشمند
   اتوماتیک

برخی مکان‌ها به علت مراجعه موقت و غیر دایمی مانند ویلاهای تفریحی و برخی دیگر به علت حساسیت بالای میزان و زمان آبیاری ایده‌آل مانند گلخانه‌های خانگی و صنعتی و یا گیاهان خاص آپارتمانی همواره نیازمند آبیاری با شیوه مناسب و دقت بالا می‌باشند. از این رو نیاز آبیاری هوشمند بیشتر احساس می‌شود.

صرفه‌جویی

در این سیستم، صرفه‌جویی آب با توجه به شکل آبیاری مناسب و به اندازه به بهترین شکل صورت می‌پذیرد. مشکل کمبود آب و نیاز به ذخیره آن، جهانی است و این موضوع در ایران بیشتر قابل ملاحظه است. ضمن اینکه با حذف مشکلاتی در نگهدای گیاهان، در زمان و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌گردد.